Εγγραφή στον Σ.Ε.Ι

Για την συμμετοχή σας ως Εθελοντής ή ως Δόκιμο Μέλος, παρακαλώ συμπληρώστε την διπλανή φόρμα και σύντομα οι υπεύθυνοι του συλλόγου μας θα έλθουν σε επαφή μαζί σας.

image

Θεμέλιος λίθος του Συλλόγου Ελληνικής Ιερακοθηρίας είναι τα μέλη και οι εθελοντές του, που με τη δική τους πολύτιμη προσφορά συμβάλλουν ουσιαστικά στην υλοποίηση του έργου μας.

Ως εθελοντής μπορεί να εγγραφεί οποιοσδήποτε είναι φίλος της Φύσης, των αρπακτικών πτηνών και της Τέχνης της Ιερακοθηρίας. Οι εθελοντές ΔΕΝ είναι απαραίτητο να είναι και ιερακοθήρες. Οι εθελοντές απασχολούνται σε όλες μας τις δράσεις πανελλαδικά τόσο με την ειδικότητά τους όσο και με την εκπαίδευσή τους στις προκαθορισμένες δράσεις του συλλόγου. Οι εθελοντές δεν έχουν δικαίωμα ψήφου και συμμετοχής στις αρχαιρεσίες του Σ.Ε.Ι.

Ως δόκιμο μέλος μπορεί να εγγραφεί οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται να αποκτήσει κρατική άδεια χειριστή αρπακτικού πτηνού και έχει ξεκινήσει τις απαραίτητες διαδικασίες. Τα δόκιμα μέλη έχουν δικαίωμα ψήφου και γίνονται τακτικά, εφόσον έχουν επιτύχει στην απόκτηση της κρατικής άδειας χειριστή αρπακτικού πτηνού και πληρούν όλες τις λοιπές υποχρεώσεις τους όπως ορίζονται από τον εσωτερικό κανονισμό.

Ο Σύλλογος Ελληνικής Ιερακοθηρίας παρέχει καθοδήγηση τόσο στους εθελοντές που συμμετέχουν στις δράσεις μας όσο και στα δόκιμα μέλη μας. Παράλληλα βασικό μας μέλημα αποτελεί και η ηθική ανταμοιβή τους.

Οι συνδρομές μας είναι :

Εγγραφή : 10 €
Συνδρομή Εθελοντή : 20 € Ετησίως
Συνδρομή Δόκιμου Μέλους : 40 € Ετησίως
Συνδρομή Τακτικού Μέλους : 50 € Ετησίως

Τηλέφωνο

+(30) 697 69 74 262

info@associationhellenicfalconry.gr

Εγγραφή Εθελοντή ή Δόκιμου Μέλους

* Απαραίτητα πεδία για την συμπλήρωση της φόρμας